رنگ بر روی دیوارها نه تنها جلوه و زیبایی خانه را افزایش می دهد بلکه ارزش و عمر آن را نیز افزایش می دهد و از پوسیدگی سریع دیوار ها جلوگیری می کند. یک لایه رنگ تازه یک گام اثبات شده برای حفظ سلامت خانه است. در اینجا با 4 مزیت لیست شده به ارزش رنگ پی برده و از آن استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید: رنگ دیوار ارزش خانه را افزایش می دهد

جلوگیری رنگ از پوسیدگی دیوارها چگونه اتفاق می افتد؟

جلوگیری از آسیب

دیوارهای رنگ شده از کل خانه شما در برابر شرایط آب و هوایی بد موجود و همچنین در آینده محافظت می کند. از آنجایی که ساختار خانه بر روی تیرها و قاب های فلزی ساخته شده است که تمایل به جذب رطوبت و خوردگی دارند، که برای یکپارچگی سازه خطرناک است. و همچنین، رطوبت روی دیوارها ممکن است به عنوان یک کاتالیزور برای ویروس‌ها و باکتری‌های عفونی عمل کند. بنابراین رنگ‌آمیزی سازه و دیوار ها با رنگ هایی با ویژگی ضدآب و رطوبت ساختمان‌ها در برابر سایش و پوسیدگی سریع دیوارها محافظت می‌کند

ارزش بصری

رنگ آمیزی دیوارها یکی از ضروری ترین کارهایی است که باید بلافاصله پس از ساخت و ساز جدید یا بازسازی انجام دهید زیرا حس خوب خانه شما را به هر مهمانی که شما را ملاقات می کند، منتقل می کند. رنگ سرمایه‌گذاری است که اگر با خانواده‌تان زندگی کنید یا آن را برای فروش ساخته‌اید به خوبی جواب می‌دهد، زیرا خانه‌تان را گران‌قیمت می‌کند. این احتمالا کم هزینه ترین و مبتکرانه ترین راه برای دادن جذابیت زیبایی به خانه است.

روحیه بالا

رنگ اتاق نه تنها می تواند اتاق شما را به زیباترین مکان تبدیل کند و شخصیت آن را به روز کند، بلکه راهی نسبتاً ارزان برای تبدیل آن به فضایی شاد و جذاب است. اگر با رنگ های مورد علاقه خود دیوارها را رنگ کرده باشید، به محض ورود به اتاق، به طور خودکار حال و هوای شما تغییر می کند. طرح رنگی که بیش از همه از آن قدردانی می کنید نه تنها آن را متفاوت تر و شخصی تر می کند بلکه باعث می شود احساس خاصی داشته باشید. تعدادی از بهترین رنگ ها برای رنگ اتاق که توسط طراحان انتخاب شده اند عبارتند از: آبی، سبز نعنایی، خاکستری روشن، بژ و طیف گسترده ای از رنگ های خنثی و طبیعی. بنابراین، شما انتخاب های متنوعی دارید.

بیشتر بخوانید: رنگ های آرامش بخش دیوار کدامند؟

بهبود کیفیت هوا

در چند دهه اخیر شاهد تغییرات زیادی در فناوری رنگ بوده ایم و سلامت به یکی از دغدغه های اصلی در سراسر جهان تبدیل شده است. استفاده از ترکیبات آلی کم فرار یا VOC صفر یک فناوری موفق بوده است، زیرا رنگ های طراحی شده با این فناوری نه تنها از دیوارها در برابر حملات باکتری ها و ویروس ها محافظت می کنند، بلکه فرزندان شما را نیز ایمن و سالم نگه می دارند. رنگ‌هایی که از VOC صفر یا کم استفاده می‌کنند، در طول فرآیند خشک‌کردن، بخار یا گازهای کمی آزاد می‌کنند و محیط را سالم نگه می‌دارند. لایه های تازه رنگ اجازه نمی دهد گرد و غبار و سایر عوامل آلرژیک به دیوارهای خانه شما بچسبد یا بر روی دیوار خانه شما رسوب کند که کیفیت هوا را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

در این مقاله علاوه بر جلوگیری رنگ از پوسیدگی دیوارها به سه مزیت دیگر رنگ نیز پی بردیم. پس نتیجه می گیریم رنگ کردن دیوارهای خانه به نفع خودمان است.