در دسترس بودن نور طبیعی در یک اتاق می تواند تاثیر زیادی بر نحوه ظاهر شدن ترکیب رنگ روی دیوارها داشته باشد. برای رنگ خانه با نور طبیعی کم  باید سایه های رنگی مناسب انتخاب شود. استفاده از رنگ های نادرست برای اتاق های بدون نور طبیعی می تواند اتاق ها را حتی تیره تر و کوچکتر از حد معمول نشان دهد.

هنگام انتخاب رنگ برای اتاق های کم نور، لازم است رنگ هایی انتخاب شوند که نور را منعکس کنند تا بیشترین تأثیر نور را بر رنگ دیوارها داشته باشند. بنابراین، هنگام طراحی یک اتاق تاریک، لازم است بدانید که کدام رنگ نور بیشتری را منعکس می کند تا بر اساس آن طرح رنگ دیوار مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله نگاهی به 5 رنگ برای اتاق های بدون نور طبیعی می اندازیم که شامل رنگ هایی است که نور را منعکس می کنند.

اتاق هایی با نور کم

از رنگ بژ به عنوان بهترین رنگ روشن برای خانه استفاده کنید

رنگ بژ یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق‌هایی با نور کم است، زیرا استفاده از رنگ بژ روشن‌تر، نور را در تمام اتاق شما منعکس می‌کند. رنگ بژ می تواند ظاهری مدرن به اتاق شما ارائه دهد که می تواند با تن های خاکستری و دکوراسیون ترکیب شود تا طرح را تکمیل کند. از رنگ بژ مناسب مانند بژ عصایی به عنوان رنگ خانه با نور طبیعی کم استفاده کنید.

رنگ سفید بهترین رنگ برای اتاق های کم نور

رنگ سفید یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای اتاق‌های تاریک کوچک است، زیرا فوراً هر اتاقی را بدون نور طبیعی روشن‌تر نشان می‌دهد. شما می توانید با استفاده از هر سایه ای از بهترین رنگ سفید برای اتاق های کم نور، یک طراحی داخلی مینیمالیستی ایجاد کنید و حال و هوای سادگی، خلوص و تمیزی را القا کنید.

به اتاق‌های کم نور یک رنگ دلپذیر هلویی روشن را هدیه کنید

رنگ هلویی روشن‌تر یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق‌هایی با نور کم است که می‌تواند ظاهری جذاب به دیوارهای شما نیز بدهد. کمی با رنگ کم رنگ هلویی نفس بکشید که روشنایی بسیار مورد نیاز را همراه با مقداری گرما در یک اتاق تاریک ایجاد می کند. از هلویی بی عیب و نقص به عنوان یکی از رنگ های، رنگ خانه با نور طبیعی کم استفاده کنید و با شادی و درخشش بسیار مورد نیاز، حال و هوای مثبت ایجاد کنید.

رنگ آبی پاستلی برای اتاق هایی با نور طبیعی

طراحی دیوارهای خود با رنگ های پاستلی برای اتاق های کوچک بدون نور طبیعی می تواند حس فضا و روشنایی را در اتاق ها ایجاد کند. سایه آبی پاستلی یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای یک اتاق کوچک بدون نور طبیعی است، زیرا در یک فضای کوچک و تاریک احساس آرامش و ملایمت را ایجاد می‌کند.

رنگ بنفش برای اتاق های تاریک کوچک

علاوه بر این که بدانید کدام رنگ نور بیشتری را منعکس می کند، همچنین ضروری است که یک سایه رنگی مناسب برای هماهنگی با روحیه ای که می خواهید در اتاق خود ایجاد کنید، معرفی کنید. سایه روشن‌تری از بنفش را انتخاب کنید تا ظاهری ملایم و در عین حال چشمگیر به اتاق تاریک خود ببخشید که آن را جذاب‌تر نشان می‌دهد. از رنگ بنفش مه آلود برای ایجاد هماهنگی کامل بین طراحی رنگی روشن و در عین حال قدرتمند در اتاق خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ دیوار با توجه به نور اتاق

افکس کالر چگونه می تواند به شما در انتخاب رنگ برای خانه هایی با نور طبیعی کمتر کمک کنند؟

نمایندگی افکس کالر با ارایه بهترین رنگ های شرکت بتک و فیلی بویا شما را در این زمینه راهنمایی می کند. افکس کالر با ارایه مشاوره به شما با کیفیت ترین رنگ ها را برای داشتن یک خانه ای با رنگ تمیز و دقیق را ارائه می دهد. با افکس کالر تماس بگیرید.