امروزه، با گسترش جهانی بهداشت تصور این که ویروس، باکتری یا قارچ همه گیر شود، احمقانه به نظر می رسد. احتمالا فکر می کنید رنگ آنتی باکتریال موضوعی است که نباید آن را جدی گرفت. اما برعکس هرچند بهداشت افزایش یافته است. اما اگر یک اپیدمی شروع شود و به یک بیماری همه گیر تبدیل شود، زندگی عادی ما را به دردسری سخت میاندازد. از این رو باید بسیار مراقب بود. اکنون که به  حساسیت موضوع پی بردید، ما با ایده ها و راه هایی منطقی به شما کمک می کنیم تا شما را در مسیر حفاظت پایدار و یک سبک زندگی بهداشتی به کمک رنگ باکتریال قرار دهیم.

اولین پناه ما در زمان همه گیر شدن بیماری و ویروس ها خانه و چهاردیواریمان است.  آیا از سلامت چهار دیواری که در آن زندگی می کنیم، مطمئن هستیم؟ احتمالا برای مدت هاست که در همین خانه هستید و در همین جا نفس می کشید. آیا واقعاً به دیوارها و تمیزی و سلامتی آنها فکر کرده اید؟ ما  ایده و راه حل برای اصلاح فضای خانه با رنگ کردن دیوارها به شما ارایه می دهیم. پیشنهاد ما رنگ آنتی باکتریال است که دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست. رنگ آنتی باکتریال از جان شما در برابر باکتری ها و قارچ ها محافظت کرده و در عین حال خانه ای شاد برای دوران فرنطینه به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب رنگ کردن خانه در زمستان

رنگ ضد میکروبی چیست؟

رنگ ضد میکروبی یا رنگ آنتی باکتریال یک نوآوری پیشرفته در دنیای رنگ ها است که لایه ای محافظ در برابر میکروارگانیسم های مضر روی سطوح ارائه می دهد. این رنگ تخصصی با عوامل ضد میکروبی فرموله شده است که به طور فعال از رشد و گسترش باکتری ها و کپک ها جلوگیری می کند.

مزیت اصلی رنگ ضد باکتری توانایی آن در ایجاد یک محیط خصمانه برای میکروب ها، کاهش خطر آلودگی سطح و کمک به بهبود کیفیت هوای داخلی است. با جلوگیری از تکثیر باکتری ها، از گسترش بیماری ها و عفونت ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، رنگ های ضد باکتری ماندگار و بادوام هستند و حتی پس از تمیز کردن مکرر اثر خود را حفظ می کنند.

رنگ آنتی باکتریال

مزایای رنگ آنتی باکتریال

رنگ ضد باکتری که به عنوان رنگ ضد میکروبی نیز شناخته می شود، دیوارهای شما را در برابر میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها محافظت می کند. وقتی نوبت به امنیت خانواده‌ می‌رسد، از هر موردی برای ایجاد رفاه استفاده می شود. رنگ های ضد میکروبی در برابر باکتری های تشکیل دهنده هاگ و ایجاد لکه منظقه امنی به وجود می آورند. در عین حال از دیوارهای شما در برابر انتشار هرگونه بوی ناشی از رنگ محافظت می کند. استفاده از رنگ آنتی‌ باکتریال  مزایای زیادی همچون  محافظت در برابر باکتری‌های مضر، زیبایی و پاک‌سازی، صرفه جویی در هزینه، زمان و مراقبت آسان، درخشندگی دارد. رنگ ضد باکتری به عنوان یک ویژگی اضافی، به دلیل خاصیت VOC بسیار کم، هیچ بویی در حین و بعد از رنگ‌آمیزی ایجاد نمی‌کند و همچنین خطر تحریک، حالت تهوع، سردرد و غیره را کاهش می‌دهد.

با استفاده از رنگ آنتی باکتریال دیوارهای خانه در برابر قارچ ها و باکتری ها و رشد میکروب در اثر کپک مصون نگه داشته می شود. این گونه دیوار ها در دراز مدت، سلامت ساکنان را تضمین می کند و شانس ابتلا به انواع آلرژی ها را کاهش می دهد.

می توانید در عین حال که با شرایط بهداشتی و حفاظت در مقابل باکتری ها ادامه می دهید، با رنگ های شاد و دکوراسیون جدید سبک جدیدی از زندگی را داشته باشید.

محل استفاده از رنگ های آنتی باکتریال

از آنجایی که کپک عموما در مناطقی با رطوبت زیاد رشد و پخش می شوند رنگ های آنتی باکتریال در جلوگیری از رشد کپک موثر هستند.

بهترین مکان برای استفاده از رنگ های آنتی باکتریال در آشپزخانه، حمام، بیمارستان ها، درمانگاه ها، ادارات و محل های پر رفت و آمد است. اینها مناطقی از خانه شما هستند که بیشتر در معرض رطوبت و مستعد رشد کپک هستند.

البته شما می توانید هر اتاقی در خانه خود را با رنگ آنتی باکتریال استفاده کنید، اما به احتمال زیاد در مناطقی مانند اتاق خواب  تاثیر زیادی نخواهد داشت. اما می توانید در مناطقی که هوای شرجی یا رطوبت وجود دارد با خیال راحت از رنگ آنتی باکتریال استفاده کنید.

چرا به رنگ ضد باکتری و ضد قارچ نیاز دارید؟

  • از دیوارهای شما محافظت کامل می کند.
  • بسیار مقرون به صرفه است زیرا دارای خواص محافظتی است و ماندگاری طولانی تری دارد.
  • به درخشش طولانی تری دیوارهای شما کمک می کند.
  • به راحتی در بازار موجود است.
  • رنگ ضد قارچ با تکنولوژی مقاوم قابل توجهی القا شده است که می توانید به راحتی آن را تمیز کنید.
  • قدرت دوام بالایی دارد و می توانید هر گونه آلودگی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
  • محافظت کامل بدون میکروب را برای شما فراهم می کند که به جلوگیری از رشد قارچ ها و باکتری ها بر روی دیوارها و سطوح دیگر کمک می کند.
  • دوام بیشتری دارد و می تواند برای مدت طولانی به دیوارهای شما بچسبد.
  •  به راحتی از بین نمی رود و حداقل پنج تا هشت سال نیازی به رنگ آمیزی مجدد خانه ندارید.

نمونه رنگ آنتی باکتریال

نتیجه گیری

هنگامی که روی دیوار خود پوشش های ضد باکتری و ضد قارچ می زنید، بسیار برای شما مفید خواهد بود. علاوه بر محافظت کامل از دیوارهای شما، اجازه نمی دهد که هیچ کپک یا قارچی روی آنها رشد کند و در نتیجه دیوارهای شما را بد جلوه می دهد. دارای یک فناوری خوش ساخت است که دوام و قدرت مقاومت بیشتری را ارائه می دهد.

سوالات متداول

آیا تفاوتی بین آنتی باکتریال و ضد میکروبی وجود دارد؟

تفاوت قابل توجهی وجود ندارد زیرا هر دوی آنها بر روی انواع مختلفی از میکروارگانیسم ها عمل می کنند.

رنگ ضد قارچی حاوی چه چیزی است؟

حاوی پروتئین ها و پلی پپتیدهای مختلفی است که به عنوان افزودنی های ضد قارچ عمل می کنند.

پوشش ضد میکروبی از چه چیزی ساخته شده است؟

پوشش های ضد میکروبی از دندریمرها ساخته می شوند زیرا قابلیت عبور از غشاهای سلولی را دارند.

پوشش ضد میکروبی چگونه کار می کند؟

پوشش های ضد میکروبی از رشد پاتوژن ها از طریق غشای سلولی جلوگیری می کند.