ایده دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی که یکی از مهم ترین قسمت های خانه است، هم به فضا طراوت می بخشد و هم کارکرد را افزایش می دهد. سرویس بهداشتی که اغلب مورد استفاده ساکنین و مهمانان قرار می گیرد، جایگاه مهمی در دکوراسیون منزل دارد. اندازه و کاربرد حمام ها نکات اصلی هستند که باید در تصمیم گیری های دکوراسیون خود در نظر بگیرید. بنابراین، ایده دکوراسیون حمام چیست؟ بیایید با هم جزئیات جالب در مورد دکوراسیون حمام را بررسی کنیم.

دکوراسیون حمام

چگونه رنگ دیوار حمام را انتخاب کنیم؟

از آنجایی که حمام ها مناطقی هستند که در آن رطوبت شدید است، بیشتر دیوارها و همچنین کف با کاشی های حمام پوشانده شده است. قسمتی از دیوار حمام خارج از پوشش باید با رنگ مقاوم در برابر رطوبت و آب رنگ آمیزی شود. یکی از مهم ترین جزئیاتی که در دکوراسیون سرویس بهداشتی باید به آن توجه کرد، هماهنگی کاشی های حمام و رنگ دیوار است. در صورت تمایل می‌توانید رنگ‌های مکمل را انتخاب کنید که با یکدیگر سازگاری داشته باشند و می‌توانید بین سایه‌های مختلف یک رنگ، انتقالی صاف انجام دهید. می توانید از رنگ های متضاد در کنار هم برای ظاهری قاطع استفاده کنید. می توان با پوشاندن نیمی از دیوارهای حمام با کاشی و رنگ آمیزی نیم دیگر به رنگ های متنوع، تزئینات رنگارنگ، متضاد یا هماهنگ ایجاد کرد. به عنوان مثال می توانید با رنگ هایی مانند عسلی و سفید فضای آرامش بخشی را در حمام خود ایجاد کنید.

چگونه حمام را تزئین کنیم؟

دکوراسیون حمام نه تنها باید برای چشم دلپذیر باشد، بلکه باید کاربردی نیز باشد. اول از همه، حمام ها باید طوری تزئین شوند که عرض کافی داشته باشند. فضاهای باریک باعث محدودیت ظرفیت حرکتی می شود. به همین دلیل باید از وسایل غیر ضروری که فضای حمام را باریک می کند خودداری کرد. همچنین باید مراقب منابع نوری انتخاب شده برای رسیدن به اثر مورد نظر بود. اگرچه نور مناسب برای یک محیط روشن و جادار معمولاً در اولویت در دکوراسیون حمام است، نور کم نیز می تواند برای ایجاد فضایی مانند اسپیا ترجیح داده شود. نورپردازی به کار رفته در لبه های آینه می تواند حال و هوای متفاوتی به محیط ببخشد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

هنگام انتخاب لوازم بهداشتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

انتخاب متریال برای طراحی حمام و دکوراسیون حمام نیاز به دقت و توجه دارد. در انتخاب لوازم آرایشی باید به نکاتی توجه کرد:

 • اول از همه، از آنجایی که حمام ها مناطق مرطوب هستند، تمام مواد مورد استفاده، از جمله رنگ و مبلمان، باید در برابر آب مقاوم باشند.
 • یونیت های سرویس بهداشتی مانند دستشویی، کمد، کابین دوش، سینی دوش، وان باید از بین مدل هایی انتخاب شوند که با اندازه حمام سازگار بوده و به راحتی تمیز شوند.
 • کاشی حمام باید در میان محصولات غیر لغزنده، مقاوم در برابر آب، با ماندگاری طولانی و تمیز کردن آسان ترجیح داده شود.
 • مهم است که مبلمان حمام کاربردی باشد و راه حل های ذخیره سازی را به خصوص برای فضاهای باریک ارائه دهد.
 • از آنجایی که حمام ها معمولاً مناطقی هستند که نور طبیعی در آنها محدود است، ممکن است مواد رنگی روشن تر برای یک فضای جادار و روشن ترجیح داده شوند. می توانید با مبلمان و وسایل فضا را وسیع تر نشان دهید.

وسایل حمام چگونه باید قرار گیرند؟

با برنامه ریزی دقیق برای قرار دادن وسایل در حمام می توانید محیط های کاربردی و جادارتری ایجاد کنید. با نکات زیر می توانید راه حل چیدمان ایده آل حمام را یاد بگیرید.

 • چیدمان حمام با توجه به باریک یا وسیع بودن منطقه برنامه ریزی می شود. هنگام طراحی سرویس بهداشتی خود باید برنامه ریزی کنید تا حداکثر کارایی را از فضایی که دارید به دست آورید.
 • شما می توانید مبلمان حمام با طراحی شیک را قرار دهید که به شما در نظم بخشیدن به حمام خود در قسمت باقی مانده از یونیت های سرویس بهداشتی کمک می کند. مدل های روکش کابینت حمام می توانند با ایجاد نظم در سرویس بهداشتی از ظاهر نامرتب آن جلوگیری کنند. شما می توانید وسایل مراقبت شخصی خود مانند سشوار و ریش تراش را در کابینت حمام نگهداری کنید و حتی می توانید سوکت های برق را در کابینت حمام قرار دهید تا ظاهری مرتب داشته باشید.
 • با قرار دادن کابینت های آینه ای روی سینک می توانید بسیاری از وسایل خود را در این قسمت ها نگهداری کنید.
 • از طرف دیگر، قفسه های حمام هم به شما در نظم و ترتیب کمک می کنند و هم فضایی را برای نمایش محصولات دکوراسیون حمام در اختیار شما قرار می دهند. با قرار دادن قفسه ها روی دیوارهای خالی می توانید در حمام های کوچک فضا صرفه جویی کنید.
 • آینه حمام باید بالای سینک در ارتفاعی آویزان شود که ساکنین بتوانند به راحتی خود را ببینند. برای اینکه طراوت را به حمام باریک خود بیاورید، می توانید سعی کنید از آینه روی دیوارها و همچنین بالای سینک استفاده کنید.
 • می‌توانید حوله‌های دست و صورت را در سطح سینک و آویزهای حوله حمام و دستشویی را در نقاط بالاتر نصب کنید.

سبک های دکوراسیون حمام چیست؟

با انتخاب از بین مدل های سرویس بهداشتی که منعکس کننده سلیقه شماست می توانید حمامی شیک و کاربردی داشته باشید. پیشنهادات دکوراسیون حمام به شرح زیر است:

دکوراسیون حمام ساده

طرح های ساده حمام برای کسانی که دکوراسیون مینیمال را دوست دارند ایده آل است. طرح های ساده حمام جلوه ای جادار و روشن به فضا می بخشد. لازم است از استفاده بیش از حد از لوازم جانبی در این حمام ها که رنگ هایی مانند بادامی و قهوه ای پودری به خصوص رنگ سفید خودنمایی می کنند، خودداری شود.

دکوراسیون رنگارنگ حمام

کسانی که ظاهر پویا را در حمام ترجیح می دهند می توانند به استفاده از رنگ های زنده روی بیاورند. رنگ‌هایی مانند زرد، صورتی، قرمز و بنفش از رنگ‌های ترجیح داده شده در دکوراسیون حمام هستند. شما می توانید سرامیک حمام و رنگ دیوار را از میان رنگ های پر جنب و جوش انتخاب کنید. شما می توانید با لوازم جانبی مانند پرده حمام، تشک، صابون و جا حوله به ظاهر پویایی که می خواهید برسید. اگر به قدرت رنگ ها اعتقاد دارید، با حمام های رنگارنگ آزاد باشید.

دکوراسیون طبیعی حمام

مواد طبیعی و رنگ های خنثی می توانند به شما کمک کنند فضایی جادار و آرام در حمام خود ایجاد کنید. مواد طبیعی مانند بامبو، چوب، سنگ و رنگ‌هایی که طبیعت را از رنگ‌های خاکی تا سبز منعکس می‌کنند، لازمه طراحی طبیعی حمام شما هستند. علاوه بر این، لوازمی مانند سبدهای حصیری و تشک بافتنی به طبیعی بودن دکوراسیون کمک می کنند.

با توجه به سبک خود می توانید ایده دکوراسیون حمام خود را برنامه ریزی کنید.

نمونه های دکوراسیون حمام

شما می توانید با نمونه های دکوراسیون حمام، فضاهای شیک و کاربردی ایجاد کنید که می توانید با توجه به اندازه های مختلف منطقه را انتخاب کنید. در اینجا نمونه هایی از دکوراسیون حمام آورده شده است که می توانید از آنها الهام بگیرید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون حمام جادار

حمام های بزرگ از نظر دکوراسیون مزایای زیادی دارند. می توان ایده های دکوراسیون کاملا متفاوتی را در این مناطق تحقق بخشید. به عنوان مثال در حمام های بزرگ می توان به جای کابین دوش از وان استفاده کرد و وان را نقطه کانونی دکوراسیون قرار داد و آن را به لوازم جانبی و نورپردازی های مختلف مجهز کرد. حتی می توانید از گیاهان حمام استفاده کنید. شما می توانید دو سینک را در حمام های بزرگ قرار دهید و در نتیجه محیط کاربردی تری ایجاد کنید. حمام های بزرگ همچنین امکان استفاده از بافت ها و رنگ های مختلف را در کنار هم می دهد. می توانید از مدل های مختلف کاشی حمام در کنار هم استفاده کنید.

دکوراسیون حمام کوچک

اگرچه دکوراسیون حمام کوچک ممکن است دشوار به نظر برسد، اما فضاهای باریک با برنامه ریزی صحیح می توانند بسیار جادار و کاربردی شوند. در این نوع حمام استفاده از کابین دوش مزیت دارد. با آینه هایی که در نقاط مختلف استفاده می شود، می توان فضا را وسیع تر نشان داد. می توان با استفاده از حداقل لوازم جانبی ظاهری مرتب تر ایجاد کرد. فضای ذخیره سازی را می توان با کابینت های حمام کشویی، دردار و قفسه ها افزایش داد. می توانید تا حد امکان از نور طبیعی، عناصر نورپردازی و آینه ها استفاده کنید تا حمام های کوچک جادارتر به نظر برسند.

می توانید با الهام گرفتن از ایده دکوراسیون حمام در این مقاله، حمامی ایجاد کنید که از گذراندن وقت در آنها لذت ببرید.